fbpx
Menu Zamknij

Książka TERAPIA RODZIN GESTALT

Family Gestalt Therapy

"Dance of the Chairs and Dance of the pronouns" to świeżo opublikowana w języku angielskim książka autorstwa prof. Giovanniego Salonia traktująca o terapii rodzin.

Włoski Instytut Terapii Gestalt Kairòs (GTK) opracował całościowy model terapii rodzin wykorzystujący hermeneutyczne i kliniczne aspekty podejścia Gestalt, odpowiadając na nowe problemy funkcjonowania systemu rodzinnego. Przedstawiają model składający się z: fazy opartej na doświadczeniu (świadomość i ekspresja emocji) oraz fazy kontaktowania się (cykl kontaktu), w szczególności koncentrując uwagę nad funkcją osobowości Self.
Rodzina w czasach postmodernizmu - jednostka społeczna ulegająca przekształceniom i zmianom; posiadająca wielki potencjał, dotychczas bezprecedensowy - rodzi zadanie ambitne i jednocześnie niezbędne dla jej dobrobytu: zadbanie o dzieci (ich społeczną, edukacyjną i osobistą przyszłość) oraz zadbanie o rodziców (ich osobiste i indywidualne poczucie spełnienia). Jednocześnie koncept współ-rodzicielstwa odwołuje się nie tylko do instytucjonalnych, społecznych ról rodziców. Odwołuje się także do doświadczeń zintegrowanych w ciele i doświadczeń 'pośród-cielesnych' (nazwanych przez twórców "inter-bodiness").

GTK oraz IIPG są edukacyjnymi partnerami od 2019 roku, ściśle ze sobą współpracującymi. Dyrektor GTK, prof. Giovanni Salonia, przyjął w swoim życiu zawodowym ideę dzielenia się wiedzą w formie nieodpłatnych książek i artykułów. Prof. Giovanni udostępnił Instytutowi wersję książki w języku angielskim z dedykacją dla wszystkich zainteresowanych tematem osób - studentów oraz psychoterapeutów różnych podejść psychoterapeutycznych.
Prosimy zapoznaj się z RODO i celami przetwarzania Twoich danych osobowych.

Książka, w wersji angielskojęzycznej i wyłącznie do użytku własnego, dostępna jest tutaj.

 

Obecnie rezerwacji jest: 0

Termin


2020-09-06 - 2021-03-06

00:00 - 00:00