fbpx
Menu Zamknij

25.05 – Requiem dla Gestaltu: po 40 latach ciągle w zakochaniu…

Webinar z Giovannim Salonią

Temat webinaru nawiązuje do publikacji Isadora Froma z 1984 roku w Gestalt Journal o tytule „Refleksje o terapii Gestalt po 32 latach praktyki: Requiem dla Gestaltu”. Isador From był jednym z nauczycieli zawodu Giovanniego Saloni. Kiedy Giovanni zastanawiał się nad tematem spotkania w ramach projektu „Gabinet Online” pierwsza Jego myśl pofrunęła w tą właśnie stronę, aby podzielić się w podobny sposób swoimi refleksjami po 40 latach praktykowania Gestaltu.
Podczas spotkania Giovanni rozważy swoje rozumienie Gestaltu. Pokłoni się nad wagą przywrócenia precyzji w terminologii, a co tym idzie jakie techniki gestaltowskie są skuteczne i należy stosować w pracy terapeutycznej we współczesnym świecie.

Giovanni Salonia to psychoterapeuta, psycholog, specjalizujący się w terapii rodzin. Kierownik naukowy Podyplomowej Szkoły Psychoterapii Gestalt Instytutu Kairòs w Rzymie, Wenecji i Raguście. Profesor na Uniwersytecie Katolickim w Rzymie. Dyrektor i współautor Międzynarodowego Dziennika Psychoterapii GTK wydawanego online. Szkolony w Gestalt przez J. Simkina, Ervinga i Miriam Polster, Isadora Froma, Sonię Nevis, Vincenta Miller, Josepha Zinker; edukację w zakresie terapii rodzin odebrał przy R. Resnikoff i S.Soccorsi. Autor wielu książek i artykułów naukowych w języku włoskim. Na język anielski przetłumaczono jego książkę: Interpersonal CommunicationThe moon is made of cheese. Włoski duchowny katolicki, kapucyn. W Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt prowadzi wraz z Valerią Conte, Zofią Pierzchałą oraz Giovannim Turrą - Szkołę Terapii Rodzin Gestalt. Jest także superwiorem zespołu Instytutu.

W przypadku nie otrzymania maila z automatycznym potwierdzeniem rezerwacji od razu po zapisaniu się, możesz zgłosić prośbę o dane spotkania na marketing@gestalt.edu.pl.
Limit to 500 uczestników.

Obecnie rezerwacji jest: 330

Termin


2020-05-25

19:00 - 20:00

Miejsce


Online