fbpx
Menu Zamknij

20-21 listopada 20 – ZDRADA. TERAPIA PAR Zofia Pierzchała, online

Warsztat specjalistyczny z Zofią Pierzchałą

Zdrada, prócz niezgodności charakterów, jest statystycznie najczęstszym powodem rozwodów w Polsce (drugie miejsce). Jeśli para podejmuje terapię i ma wobec siebie szczery zamiar pozostać w związku, oznacza to nielada wyzwanie dla partnerów i terapeuty.
Bo została naruszona więź, złamane zasady bliskości, wyłączności, wierności…
W osobie zdradzonej budzą się silne emocje: ból, rozpacz, wściekłość, gniew, rozczarowanie, chęć odwetu… W osobie, która zdradziła, budzą się odruchy obronne, izolacja, poczucie winy, chęć przerzucenia odpowiedzialności na partnera/kę.
Wszechobecne pytanie: dlaczego? Pozornie niesie nadzieję na wzajemną analizę przyczyn zdrady, zrozumienie i przebaczenie. Jednak to tylko wierzchołek „góry lodowej”.

Jak uniknąć katastrofy? Para wraz z terapeutą zwracają się w kierunku niewidocznej jej części: „zapieczonych” ran, zdarzeń niewyjaśnionych, powracających motywów kłótni, nierozwiązywalnych konfliktów. Zdrada otwiera możliwości zobaczenia utajonej, trudnej warstwy niejawnej komunikacji w związku.

Terapia Gestalt daje możliwości metodologiczne, zarówno w teorii jak i w praktyce, by podczas sesji otworzyć te bolesne tematy i stworzyć doświadczenia korektywne. Stworzyć nowe możliwości komunikacji potrzeb. Rozpoznać te, którym partner/ka nie mogą sprostać. Rozwiązać problemy, które są możliwe do rozwiązania. Odkryć wzajemne dla siebie znaczenia oraz wartości jakie ma życie w tym związku.

Warsztat wyposaża uczestników w wiedzę o zdradzie oraz w praktyczne umiejętności przepracowywania konsekwencji zdrady w parze.

Zofia Pierzchała - autorka warsztatu adresowanego do psychoterapeutów - stwarza okazję do dyskusji i praktykowania konkretnych umiejętności terapeutycznych; dzieli się wiedzą z zakresu dynamiki związku; pokazuje interwencje i strategie pomocy terapeutycznej.

Warsztat odbywa się online. Zajęcia zaczynamy o godzinie 9.00 w piątek, kończymy o 18.30 w sobotę.
Ilość godzin szkoleniowych: 20.
Koszt uczestnictwa: 800 zł.


Zapisów można dokonać klikając przycisk poniżej. Następnie skontaktuje się z Państwem pani Teresa Wolańska z Biura Instytutu.
Tel.: +48 124212553 lub 512251022, email: biuro@gestalt.edu.pl.
Prosimy zapoznaj się z RODO i celami przetwarzania Twoich danych osobowych.
Króciutki film, w którym Zofia opowiada o warsztacie, jego strukturze i o tym, co zyskują uczestnicy znajdziecie tutaj

Obecnie rezerwacji jest: 50

Termin


2020-11-20 - 2020-11-21

09:00 - 18:30

Miejsce


Online