fbpx
Menu Zamknij

19-21 marca 21 – SEKSUOLOGIA i GESTALT Francesca Brotto, Kraków

Warsztat specjalistyczny z Francescą Brotto

Celem warsztatu jest przedstawienie teorii, które przyczyniły się do lepszego zrozumienia ludzkiej seksualności, oraz tych najbardziej aktualnych, które zinterpretowały dysfunkcje seksualne na nowo (są zawarte w DSM-5). Wyjaśnię problematykę dysfunkcji seksualnych dotykających mężczyzn i kobiety, następnie skupię się na ich psychologicznej reinterpretacji, zgodnie z założeniami leżącymi u podstaw epistemologii terapii Gestalt. Następnie przedstawię opracowany przez mnie model interwencji w przypadku dysfunkcji seksualnych. Model ten wynika z doświadczenia pracy z parami, przeżywającymi trudności w życiu intymnym. Dysfunkcje seksualne nie są uważane za stan patologiczny. Rozumiemy je jako dysfunkcja (przerwa) w procesie relacyjnym erosa, i odczytujemy je jako cielesno-relacyjną blokadę woli dotarcia do drugiej osoby.

Warsztat odbędzie się w Krakowie.
Bloki godzinowe są następujące:
Piątek - 10.00-14.00 i 15.30-19.30
Sobota - 9.00-13.00 i 14.30-18.30.
Niedziela - 9.00-13.00.
Ilość godzin szkoleniowych: 25.
Koszt uczestnictwa: 1400 zł.
Warsztat prowadzony jest w języku włoskim. Tłumaczem będzie Marcin Grabowski.

Francesca Brotto - psycholożka, psychoseksuolożka i psychoterapeutka Gestalt. Nauczycielka zawodu w Insytucie Terapii Gestalt Karios oraz w FISIG (Federazione Italiana Scuole Istituti Gestalt – Włoska Federacja Szkół i Instytutów Gestalt). Prowadzi konsultacje oraz psychoterapię z klientami indywidualnymi, parami oraz rodzinami w ramach praktyki klinicznej. W 2003 r. ukończyła specjalizację z seksuologii klinicznej w Padwie w Instytucie Psychoterapii Interakcyjnej prowadzonego przez prof. Salviniego i prof. Giacchino Pagliaro. Następnie zgłębiła podejście behawioralno-poznawcze w seksuologii w ramach TMI (Terapia Mansionale Integrata – Krótkoterminowa Terapia nastawiona na zmianę zachowań, emocji i przekonań dotyczących seksualności) pod okiem prof. Marty Panzeri - psycholożki, pracownika naukowego Uniwersytetu w Padwie i CIS (Centro Italiano di Sessuologia – Włoskie Centrum odpowiedzialne za edukację w zakresie seksuologii) w Bolonii. Francesca jest autorką książki „Rytm Erosa. Seksuologia w psychoterapii Gestalt”.

W związku z nieprzewidywalnością rozwoju sytuacji epidemiologicznej Organizator zastrzega sobie możliwość przeprowadzenia warsztatu online. W razie takiego rozwoju wydarzeń zostaniecie Państwo poinformowani o zmianach z wyprzedzeniem.

Aktualnie przyjmujemy zapisy na listę rezerwową. Zainterowane osoby prosimy o kontakt mailowy: marketing@gestalt.edu.pl
Prosimy zapoznaj się z RODO i celami przetwarzania Twoich danych osobowych.

Obecnie rezerwacji jest: 32

Termin


2021-03-19 - 2021-03-21

10:00 - 13:00

Miejsce


Kraków